maseczki

MASECZKA WIELORAZOWA!

Maseczki są wykonane z dwóch warstw materiału z wysokiej jakości dzianiny 100% bawełna posiadającej certyfikat OEKO-TEX.

Maseczki są wielorazowe, wystarczy wyprać w temperaturze 60 stopi i można używać ponownie!

Kup teraz
BOGATO zDOBIONY RYCERSKI MIECz TEMPLARIUSzY z POCHWĄ
BOGATO zDOBIONY RYCERSKI MIECz TEMPLARIUSzY z POCHWĄ

BOGATO zDOBIONY RYCERSKI MIECz TEMPLARIUSzY z POCHWĄ

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRzE.WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODzIWU I zAzDROŚCI MINY TWOI


358.8 zł 299,00zł Oszczędzasz 59.8 zł
Rata od 4.84 zł/miesiąc. Sprawdź

Sprawdź jak łatwo możesz zrobić zakupy na raty. Wypełnij krótki formularz i poczekaj na kontakt. Ratę dopasujesz do swoich możliwości.


Produkt ID #293

Pełny Opis


WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRzE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODzIWU I zAzDROŚCI MINY TWOICH zNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESz SPRAWIĆ TAKIM PREzENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

REPLIKA NAWIĄzUJE DO WzORÓW HISTORYCzNYCH

Producent: USA (SW-374)

Materiał:

OSTRzA: STAL NIERDzEWNA
POCHWA: TWORzYWO

długość 107 cm
waga: 1‚5 kg

zakon Ubogich Rycerzy Świątyni‚ czyli templariuszy powstał w 1118 roku (lub‚ jak sądzi część historyków‚ w 1119 lub dopiero w 1120 roku)‚ kiedy Hugo de Payens‚ rycerz z Szampanii i jego towarzysze: Godfryd de Saint-Omer‚ Godfryd d’Eygorande‚ Nicolas de Neuvic‚ Jean d’Ussel‚ Jean de Meymac i Pierre d’Orlean złożyli przed Gormondem de Picquigny‚ patriarchą Jerozolimy śluby ubóstwa‚ czystości‚ posłuszeństwa i walki za wiarę według reguły cysterskiej (św. Bernarda z Clairvaux). Rycerze-zakonnicy zobowiązali się bronić pielgrzymów i chronić szlaki pielgrzymkowe. Od króla Jerozolimy‚ Baldwina II‚ otrzymali stojący na wzgórzu świątynnym‚ przebudowany na kościół‚ meczet Al-Aksa i wznoszący się w pobliżu pałac‚ który stał się ich kwaterą. Po 10 latach istnienia w 1128 na synodzie w Troyes któremu przewodzili kardynał legat Mateusz d’Albano i Bernard z Clairvaux‚ templariusze faktycznie konstytuowali się jako zakon: otrzymali Regułę zakonną [ich sentencją stało się zdanie Memento Finis (łac. pamiętaj o końcu)]. Reguła łacińska składała się z siedemdziesięciu dwóch artykułów‚ które omawiały obowiązki religijne i wojskowe braci‚ porządek dnia zakonnego‚ doczesnych własności braci‚ hierarchii zakonu i posłuszeństwa. W 1147 roku w czasie pontyfikatu Eugeniusza III‚ który uczestniczył w kapitule generalnej w Paryżu‚ papież nadał templariuszom godło czerwonego‚ ośmiokątnego krzyża‚ symbolu męczeństwa‚ które noszono na białym habicie. W tym samym czasie regułę łacińską przetłumaczono na język francuski‚ wprowadzając zmiany reguł‚ jak np. rezygnacja z zasady nowicjatu.

Nazwa zakonu pochodzi od łacińskiego słowa templum – świątynia‚ od ich siedziby w pobliżu dawnej świątyni Salomona w Jerozolimie. Pieczęć zakonu przedstawiała dwóch rycerzy dosiadających jednego wierzchowca‚ i symbolizowała pokorę i ubóstwo.

Struktura zakonu
Na czele zakonu stał wielki mistrz‚ którego‚ większością głosów‚ wybierało kolegium złożone z trzynastu elektorów: ośmiu rycerzy‚ czterech serwientów i jednego kapelana. Wielkim mistrzem mógł zostać wyłącznie brat po ślubach zakonnych.

W sprawach ważnych mistrz podejmował decyzje radząc się kapituły‚ w której skład wchodzili: seneszal‚ marszałek‚ szatny‚ komandor Królestwa Jerozolimskiego‚ Komandor Grodu Jeruzalem‚ komandor Akki‚ komandor Trypolisu i komandor Antiochii. zastępcą wielkiego mistrza był seneszal‚ odpowiedzialny za zaopatrzenie i gospodarkę zakonu. Nad jego namiotem w obozie powiewała baussant – srebrzysto-biała chorągiew zakonu. Na czele hierarchii wojskowej stał marszałek‚ który dowodził hufcami w czasie wojny i był odpowiedzialny za dyscyplinę zakonników. Podczas bitwy marszałek osobiście dzierżył sztandar‚ najważniejszy znak dla walczących rycerzy.

Komandor Królestwa Jerozolimskiego był skarbnikiem zakonu. Komandor Grodu Jeruzalem odpowiadał za bezpieczeństwo szlaków pielgrzymkowych prowadzących nad Jordan. Komandor Jeruzalem i jego dziesięciu rycerzy miało przywilej strzec relikwii Świętego Krzyża‚ który stracono w czasie bitwy pod Hattin. Komandorzy‚ przy pomocy własnych marszałków i szatnych – sukienników‚ zarządzali swoimi prowincjami zakonnymi. Podlegali im kasztelani i komandorzy poszczególnych domów zakonnych.

W Europie templariusze posiadali 13 prowincji: Francja‚ Anglia ze Szkocją i Irlandią‚ Flandria‚ Poitou‚ Akwitania‚ Owernia‚ Prowansja‚ Sycylia‚ Apulia‚ Portugalia‚ Katalonia‚ Aragonia i Węgry. Na czele każdej stał mistrz. Najważniejszymi prowincjami‚ które posiadały status ró
Kup teraz – 299,00 zł

młodzieży i nadał jej nazwę Szkoły Rycerskiej.
portyk zdobią pałac od
kryje bogate barokowe wnętrze. Opis. Jeden z najstarszych
Wiele dziewcząt nie lubi jednak momentu aplikacji czyli wkładania tamponu do pochwy
jako najprostszy sposób zdobienia
produkty bogate w tłuszcz
Tanie militaria 2015
KLIENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁ TEN PRODUKT, KUPOWALI TEŻ

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie lub dodaj swoją opinię

Tanie Militaria

maseczki

MASECZKA WIELORAZOWA!

Maseczki są wykonane z dwóch warstw materiału z wysokiej jakości dzianiny 100% bawełna posiadającej certyfikat OEKO-TEX.


Maseczki są wielorazowe, wystarczy wyprać w temperaturze 60 stopi i można używać ponownie!


Kup teraz