maseczki

MASECZKA WIELORAZOWA!

Maseczki są wykonane z dwóch warstw materiału z wysokiej jakości dzianiny 100% bawełna posiadającej certyfikat OEKO-TEX.

Maseczki są wielorazowe, wystarczy wyprać w temperaturze 60 stopi i można używać ponownie!

Kup teraz
DŁUGI MIECz SAMURAJSKI zE SzTYLETEM
DŁUGI MIECz SAMURAJSKI zE SzTYLETEM

DŁUGI MIECz SAMURAJSKI zE SzTYLETEM

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRzE.WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODzIWU I zAzDROŚCI MINY TWOI


238.8 zł 199,00zł Oszczędzasz 39.8 zł
Rata od 3.22 zł/miesiąc. Sprawdź

Sprawdź jak łatwo możesz zrobić zakupy na raty. Wypełnij krótki formularz i poczekaj na kontakt. Ratę dopasujesz do swoich możliwości.


Produkt ID #296

Pełny Opis


WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRzE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODzIWU I zAzDROŚCI MINY TWOICH zNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESz SPRAWIĆ TAKIM PREzENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

Producent: USA (JS647G)

Materiał:

OSTRzE: STAL NIERDzEWNA
POCHWA: DREWNO

długość 118 cm
waga: 1 kg

Miecz jest lekko naostrzony. W rękojeści mały sztylet wyjmowany.

PONIŻEJ KILKA INTERESUJĄCYCH FAKTÓW HISTORYCzNYCH:

Katana (jap. a‚ Katanaa) – tradycyjny japoński (pochodzący z Korei) miecz o długości głowni powyżej 60 cm‚ jednosiecznej‚ o kształcie lekko wygiętym do góry i zaokrąglonym lub ściętym sztychu. Jelec (jap. a lub a‚ tsubaa) tej broni ma kształt bogato zdobionej tarczki (gardy). Rękojeść (jap. a‚ tsukaa) wykonana jest z wydrążonego drewna lub miedzi‚ z oplotem jedwabnym i elementami dekoracyjnymi.

Historia
Pierwsze miecze tego typu pojawiają się pod nazwą Kara-tachi już około 646 r. n.e. jako wersje rozwojowe importowanych chińskich mieczy ze stali. zbliżone były kształtem‚ lecz nie posiadały jeszcze charakterystycznego zdobnictwa i jelca tarczkowego. Dopiero w okresie Muromachi (1392-1573) pojawia się miecz podobny do tradycyjnego katana‚ zwany uchigatana (w wolnym tłumaczeniu miecz uderzeniowy). Pod koniec tego okresu staje się on ulubioną bronią bojową samurajów. Istnieje jeszcze wiele innych wersji mieczy z tego okresu‚ ale różnice pomiędzy nimi są zazwyczaj kosmetyczne.

W okresie Edo (1603-1868) następuje usystematyzowanie produkcji mieczy. Powstaje szereg praw regulujących sposoby noszenia i używania broni. Powstaje określenie daisho. Wyodrębniają się rodziny płatnerskie specjalizujące się w produkcji katana. To właśnie w tym okresie powstaje większość tradycyjnych nazw.

Różnice między mieczami tachi a katana wynikają przede wszystkim ze sposobu noszenia broni – tachi noszony był na dwóch rapciach ashi ostrą stroną głowni ku dołowi i używany w przypadku stosowania zbroi. Katana – noszona przy normalnym ubraniu‚ a zatem bez rapci‚ przetknięta przez pas (kakuobi) ostrą stroną głowni ku górze. Sposób noszenia wpłynął nie tylko na strój (koshirae) a w szczególności na pochwę saya‚ która w przypadku tachi miała specjalne dodatkowe pierścienie ale także na samo ostrze‚ które przy tachi było zwykle bardziej wygięte.

W pochwie mieczy mniej zamożni posiadali schowki na dodatkowe akcesoria: kozuka‚ kodachi‚ kogai‚ waribashi i umabari. Bardziej zamożni‚ mogący sobie pozwolić na krótszy miecz wakizashi lub sztylet tanto‚ akcesoria te przechowywali przy nich. Krótszy miecz lub sztylet można było nosić zawsze ze sobą‚ a dłuższy zostawiało się w specjalnym miejscu przed wejściem do wnętrza domostwa.

Edykt Haito-rei z 1876 zabronił posiadania broni wszystkim Japończykom‚ z wyjątkiem wojska i policji. Umiejętności władania tą bronią zanikały i przekształciły się w szermierkę sportową (kendo) oraz w szermierkę medytacyjną (iaido). Do 1933 nie wytworzono żadnego tradycyjnego miecza katana. Miecze gunto‚ używane przez wielu japońskich oficerów w czasie II wojny światowej były stylizowane właśnie na katana okresu Edo.

Przed II wojną światową wznowiono naukę szermierki bojowej w Akademii Wojskowej Toyama Ryu. z niej to powstał nurt obecnie stosowanej szermierki bojowej (battodo) a z powiązania z iaijutsu powstało iaido.

Dzisiaj miecze japońskie dzieli się na stare – historyczne – kolekcjonerskie‚ na tworzone obecnie w Japonii zwane nihonto oraz na tworzone z zachowaniem wszelkich restrykcji technologicznych poza granicą Japonii. Prócz tego oferuje się wiele replik i podróbek ze stali nierdzewnej oraz miecze wytwarzane innymi (bardziej zaawansowanymi) technologiami‚ które choć podobnie wyglądają nie są zaliczane do mieczy japońskich. Wytwarzanie nowych mieczy w Japonii jest obwarowane narzuconym przez rząd limitem rocznym.
Kup teraz – 199,00 zł

miecze samurajskie
ze nie prowadze
warto które kupuje się np. w http://www.budo sport.com.pl/enter.php cpath=64_66 mój post jest trochę za długi
2014-05-23 · Zebrano także broń, miecze i długie sztylety w zdobionych pochwach.
Bo Nikki, ze mną to jest tak, że ja zwykle mam jakiś tam plan,
Długi weekend. Długi weekend
Niesamowite tatuaże fanów animacji ze studia Ghibli [galeria] Michael Fassbender pokazuje prawdziwe męstwo w zwiastunie "Slow West"Wywodzi się ze średniowiecznej
krótki mieczyk trzymany w drugiej ręce był używany podczas fechtunku"1. "Daga, deka – sztylet o długiej
wraz z mieczem[przypomina sobie pierwszego Wiedźmina przed pierwszym patchem i się zwija ze
pisać, pisać! Iść i pisać! Długi
słodkie dziecko ze sztyletem
Ostatnia aktualizacja: 2015-03-09 · Posty: 11 · Pierwszy wpis: -09-01Błękitny rycerz wyszarpnął długi sztylet i uniósł
Miał na sobie złotą zbroję, a w ręce trzymał miecz
czaszek Jaime ściągnął ze schodów
SPRZEDAŁ ZŁOTY NASIOR+9 15 MIECZE 15 2REKA 15 SZTYLETY 1. 5K HP 3 OMD CW
TRINKA sie obrazil i mowi ze za 70kkk sie nie oplacalo kupic itemka ktorych

wszystkie z gromnicami, za niemi z mieczem Henryk VIII,
A ty przychodzisz urągać się ze mnie,
(wpada z sztyletem)
. kwiaty wiśni, gejsze, wachlarze, samurajskie miecze oraz japońskie pejzaże.
Doda wyprzedaje ubrania ze swojej szafy. Sprawdźcie, gdzie je kupić!
sztylety; Typu Finka; Survivalowe (outdoor)
Długa – małokalibrowa;
Ostrze ze stali węglowo-chromowo-molibdenowej o twardości 56 HRC.Powiązane wyszukiwania dla: DŁUGI MIECz SAMURAJSKI zE Sz…Podział na stronyPowiązane wyszukiwaniaWięcej informacjiWsparcie 2015

KLIENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁ TEN PRODUKT, KUPOWALI TEŻ

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie lub dodaj swoją opinię

Tanie Militaria

maseczki

MASECZKA WIELORAZOWA!

Maseczki są wykonane z dwóch warstw materiału z wysokiej jakości dzianiny 100% bawełna posiadającej certyfikat OEKO-TEX.


Maseczki są wielorazowe, wystarczy wyprać w temperaturze 60 stopi i można używać ponownie!


Kup teraz