maseczki

MASECZKA WIELORAZOWA!

Maseczki są wykonane z dwóch warstw materiału z wysokiej jakości dzianiny 100% bawełna posiadającej certyfikat OEKO-TEX.

Maseczki są wielorazowe, wystarczy wyprać w temperaturze 60 stopi i można używać ponownie!

Kup teraz
DUŻY MIECz SAMURAJSKI
DUŻY MIECz SAMURAJSKI

DUŻY MIECz SAMURAJSKI

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRzE.WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODzIWU I zAzDROŚCI MINY TWOI


358.8 zł 299,00zł Oszczędzasz 59.8 zł
Rata od 4.84 zł/miesiąc. Sprawdź

Sprawdź jak łatwo możesz zrobić zakupy na raty. Wypełnij krótki formularz i poczekaj na kontakt. Ratę dopasujesz do swoich możliwości.


Produkt ID #297

Pełny Opis


WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRzE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODzIWU I zAzDROŚCI MINY TWOICH zNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESz SPRAWIĆ TAKIM PREzENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

Prezentowany model jest repliką bazującą na wzorach historycznych.

Producent: PŁATNERzE HISzPAŃSCY(JL-009)

Materiał:

OSTRzE: STAL NIERDzEWNA TOLEDAŃSKA
POCHWA: DREWNO
RĘKOJEŚĆ: IMITACJA KOŚCI SŁONIOWEJ

długość 108 cm
waga: 1‚2 kg

Miecz jest lekko naostrzony.

UWAGA – PRODUKT JEST WYKONYWANY NA SPECJALNE zAMÓWIENIE W HISzPAŃSKIM zAKŁADzIE PŁATNERSKIM (TEN WYJĄTKOWY PRODUKT JEST WYTWORzONY CAŁKOWICIE RĘCzNIE z WYSOKOWĘGLOWEJ STALI TOLEDAŃSKIEJ‚ KTÓRA CENIONA JEST zA BARDzO DOBRĄ JAKOŚĆ).

PONIŻEJ KILKA INTERESUJĄCYCH FAKTÓW HISTORYCzNYCH:

Katana (jap. a‚ Katanaa) – tradycyjny japoński (pochodzący z Korei) miecz o długości głowni powyżej 60 cm‚ jednosiecznej‚ o kształcie lekko wygiętym do góry i zaokrąglonym lub ściętym sztychu. Jelec (jap. a lub a‚ tsubaa) tej broni ma kształt bogato zdobionej tarczki (gardy). Rękojeść (jap. a‚ tsukaa) wykonana jest z wydrążonego drewna lub miedzi‚ z oplotem jedwabnym i elementami dekoracyjnymi.

Historia
Pierwsze miecze tego typu pojawiają się pod nazwą Kara-tachi już około 646 r. n.e. jako wersje rozwojowe importowanych chińskich mieczy ze stali. zbliżone były kształtem‚ lecz nie posiadały jeszcze charakterystycznego zdobnictwa i jelca tarczkowego. Dopiero w okresie Muromachi (1392-1573) pojawia się miecz podobny do tradycyjnego katana‚ zwany uchigatana (w wolnym tłumaczeniu miecz uderzeniowy). Pod koniec tego okresu staje się on ulubioną bronią bojową samurajów. Istnieje jeszcze wiele innych wersji mieczy z tego okresu‚ ale różnice pomiędzy nimi są zazwyczaj kosmetyczne.

W okresie Edo (1603-1868) następuje usystematyzowanie produkcji mieczy. Powstaje szereg praw regulujących sposoby noszenia i używania broni. Powstaje określenie daisho. Wyodrębniają się rodziny płatnerskie specjalizujące się w produkcji katana. To właśnie w tym okresie powstaje większość tradycyjnych nazw.

Różnice między mieczami tachi a katana wynikają przede wszystkim ze sposobu noszenia broni – tachi noszony był na dwóch rapciach ashi ostrą stroną głowni ku dołowi i używany w przypadku stosowania zbroi. Katana – noszona przy normalnym ubraniu‚ a zatem bez rapci‚ przetknięta przez pas (kakuobi) ostrą stroną głowni ku górze. Sposób noszenia wpłynął nie tylko na strój (koshirae) a w szczególności na pochwę saya‚ która w przypadku tachi miała specjalne dodatkowe pierścienie ale także na samo ostrze‚ które przy tachi było zwykle bardziej wygięte.

W pochwie mieczy mniej zamożni posiadali schowki na dodatkowe akcesoria: kozuka‚ kodachi‚ kogai‚ waribashi i umabari. Bardziej zamożni‚ mogący sobie pozwolić na krótszy miecz wakizashi lub sztylet tanto‚ akcesoria te przechowywali przy nich. Krótszy miecz lub sztylet można było nosić zawsze ze sobą‚ a dłuższy zostawiało się w specjalnym miejscu przed wejściem do wnętrza domostwa.

Edykt Haito-rei z 1876 zabronił posiadania broni wszystkim Japończykom‚ z wyjątkiem wojska i policji. Umiejętności władania tą bronią zanikały i przekształciły się w szermierkę sportową (kendo) oraz w szermierkę medytacyjną (iaido). Do 1933 nie wytworzono żadnego tradycyjnego miecza katana. Miecze gunto‚ używane przez wielu japońskich oficerów w czasie II wojny światowej były stylizowane właśnie na katana okresu Edo.

Przed II wojną światową wznowiono naukę szermierki bojowej w Akademii Wojskowej Toyama Ryu. z niej to powstał nurt obecnie stosowanej szermierki bojowej (battodo) a z powiązania z iaijutsu powstało iaido.

Dzisiaj miecze japońskie dzieli się na stare – historyczne – kolekcjonerskie‚ na tworzone obecnie w Japonii zwane nihonto oraz na tworzone z
Kup teraz – 299,00 zł

Miecz samurajski? Karateka? To raczej w obu przypadkach podróby.
Duży pożar w Cichem Górnem (zdjęcia) Poranny wypadek w Krośnicy (zdjęcia) reklama.KCIUK – Amerykańskie metro,bójka i miecz samurajski – Szkoda ,że jakość jest niespecjalna.Groził policjantom mieczem samurajskim. Był pijany (fot. sxc.hu) Agresywny mężczyzna rzucił się na policjantów z mieczem samurajskim po tym,
Złodzieje z mieczem samurajskim napadli na sklep. p .
Nowa droga na duże osiedle. Wreszcie jest przełom, ale mieszkańcy rozczarowani ; 4.SPORTFAN – Żona Golloba chwyciła miecz samurajski i
Rodzinnej afery cd. – Tomasz Gollob w tym roku został żużlowym mistrzem świata. Wreszcie osiągnął cel
W tym dziale prezentujemy miecze samurajskie oraz tradycyjne.
Zestaw składający się z 3-mieczy: duża Katana, średni Wakizashi i krótki Tanto. Pochwa iDuży, kolorowy tatuaż japoński powrócił do łask. Znów w modzie są duże tatuaże na plecach i rękach z japońskimi motywami. Zobaczcie najpiękniejsze wzory
Duży Format Piątek Ekstra Wysokie Obcasy Na Pamięć Magazyn Świąteczny BIQdata; Akcje Społeczne.
Inaczej firm nie stać byłoby na samurajskie miecze.Brzozowica Duża; Dys;
Stan: Używane, Cena: 100 zł, mam do zaoferowania miecz samurajski super okazja dla kolekcjoneruw militari. źr. Miecz,szabla japońska.Duży Format; Wysokie Obcasy; Ale Historia; Magazyn Świąteczny;
że do piekarni w Wesołej wtargnął mężczyzna z mieczem samurajskim w dłoniach i żądał
Powiązane wyszukiwania dla: DUŻY MIECz SAMURAJSKIPodział na stronyPowiązane wyszukiwaniaWięcej informacjiWsparcie 2015
KLIENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁ TEN PRODUKT, KUPOWALI TEŻ

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie lub dodaj swoją opinię

Tanie Militaria

maseczki

MASECZKA WIELORAZOWA!

Maseczki są wykonane z dwóch warstw materiału z wysokiej jakości dzianiny 100% bawełna posiadającej certyfikat OEKO-TEX.


Maseczki są wielorazowe, wystarczy wyprać w temperaturze 60 stopi i można używać ponownie!


Kup teraz