maseczki

MASECZKA WIELORAZOWA!

Maseczki są wykonane z dwóch warstw materiału z wysokiej jakości dzianiny 100% bawełna posiadającej certyfikat OEKO-TEX.

Maseczki są wielorazowe, wystarczy wyprać w temperaturze 60 stopi i można używać ponownie!

Kup teraz
SzTYLET KORDzIK KRÓLA ARTURA z POCHWĄ
SzTYLET KORDzIK KRÓLA ARTURA z POCHWĄ

SzTYLET KORDzIK KRÓLA ARTURA z POCHWĄ

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRzE.WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODzIWU I zAzDROŚCI MINY TWOI


118.8 zł 99,00zł Oszczędzasz 19.8 zł

Produkt ID #308

Pełny Opis


WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRzE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODzIWU I zAzDROŚCI MINY TWOICH zNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESz SPRAWIĆ TAKIM PREzENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

MODEL BAzUJE NA WzORACH HISTORYCzNYCH

Producent: USA (HK-863B)

Materiał:

OSTRzE: STAL NIERDzEWNA
POCHWA: TWORzYWO

długość 43 cm
waga: 0‚8 kg

PONIŻEJ KILKA INTERESUJĄCYCH FAKTÓW HISTORYCzNYCH:

Kordzik to biała‚ obosieczna broń paradna w postaci sztyletu. W Polsce aktualnie noszona do munduru galowego przez oficerów i chorążych marynarki wojennej i lotnictwa zawieszona na rapciach u lewego uda. Nadawany również przez PPz KADRA jako Honorowy Kordzik Górniczy . Wywodzi się ze średniowiecznej broni białej‚ rodzaju krótkiego mieczyka‚ który służył do dobijania rannych na polu bitewnym — mizerykordii (łac. misereo – okazywać litość + łac. cor – serce = łac. misericordia czyli cios miłosierdzia w serce – stąd etymologia nazwy). W niektórych szkołach szermierczych‚ krótki mieczyk trzymany w drugiej ręce był używany podczas fechtunku1.

Daga‚ deka – sztylet o długiej (40-60 cm)‚ zwężającej się ku sztychowi głowni. Najczęściej używana jako broń dodatkowa (w drugiej ręce) wraz z mieczem‚ służyła do rozdzierania kolczugi przeciwnika lub zadawania ciosów w miejsca nie osłonięte zbroją. Broni tej używano w Europie zachodniej od wczesnego średniowiecza do XVII wieku‚ początkowo jako broń piechoty‚ później także przez jazdę. W Polsce mało popularna2.

Król Artur‚ Arthmael‚ Św. Armel‚ Arthwys (482‚ Boverton w Glamorganie – 562‚ St. Armel des Boschaux w Bretanii) – król Morgannwgu i Gwentu‚ władca Brytów‚ wódz celtycki. Artur był synem Meuriga i Onbrawsty‚ córki króla Goare i Ergingu. Potomek cesarza rzymskiego Magnusa Maksymusa. Koronowany w Caer Vudei w 497 r. przez Św. Dyfriga. W 537 następuje przewrót w państwie. W bitwie pod Camlanem Artur zostaje ciężko ranny. zostaje przewieziony na wyspę Ynys Afallach (obecnie Bardsey Island)‚ gdzie z trudem wraca do zdrowia. zrzeka się wtedy korony na rzecz syna. Po upadku Artura w 537 wielka konfederacja księstw brytyjskich‚ tak skutecznie powstrzymująca inwazję Saksonów‚ rozpada się. W 530 po śmierci ojca Ginewry‚ hrabiego Gwythyra‚ przejmuje księstwo Leon w Armoryce.

W tekstach pisanych Artur pojawia się po raz pierwszy w Historia Britonum kronikarza Nenniusa z IX w.

Król Artur jako legendarny władca
Według legend arturiańskich syn Igerny i jej drugiego męża Uthera Pendragona‚ jednak w rzeczywistości był synem Meuriga‚ króla Morgannwgu i Gwentu oraz Onbrawsty. Przyrodni brat Anny-Morgause‚ Elaine z Garlot i Morgan le Fay. Urodzony w Glamorgan‚ według najnowszych odkryć‚ dnia nowego roku‚ z czego można wnioskować‚ że był to 7 stycznia 482 roku. został królem po wyjęciu wbitego w kamień i kowadło Miecza z Kamienia ‚ niestety podczas pewnej bitwy miecz uległ złamaniu‚ więc Artur otrzymał od Nimue‚ Pani Jeziora miecz Caliburn. Ten po śmierci Artura z rąk popleczników Medrauta zawędrował z nim na Avalon‚ aby tam czekać na powrót do świata żywych i walczyć za dobro‚ prawość i braterstwo‚ a przede wszystkim miłość. Caliburn jednakże‚ ma podczas wielkiego przelewu krwi celtyckiej powrócić na świat i pojawić się na miejscu Miecza z Kamienia‚ prawdopodobnie w Stonehenge. za radą czarownika Merlina założył rycerskie Bractwo Okrągłego Stołu‚ mające walczyć ze złem‚ któremu przewodził Morgan Mmynvawr. Artur w wieku 13 lat ożenił się z Ginewrą. został koronowany w wieku lat 15. zbudował najpotężniejszy zamek Camelot‚ nie jak dotąd sądzono w Kornwalii‚ lecz na Półwyspie Lleyn‚ skąd w mgliste wieczory widział Avalon‚ obecnie wyspę Bardsay. Jak głoszą najnowsze odkrycia brytyjskich naukowców‚[potrzebne źródło] Artur odchodząc z tego świata‚ na słowa My King‚ don’t die‚ We need you‚ Your country needs you. You are the king of
Kup teraz – 99,00 zł

Waga bagnetu w pochwie: 370 g Bagnet-sztylet
pochwa z tworzywa sztucznego w
widoczne litery GR pod znakiem korony oznaczają panującego króla Jerzego
Denix to firma z Jeżeli chcesz złożyć
Sztylet średniowieczny + pochwa.
DENIX Sztylet Króla Artura.JAPOŃSKI BAGNET Z POCHWĄ ARISAKA TYP 30
CIEKAWY SZTYLET KORDZIK ROSYJSKI Z POCHWĄ sprawdź szczegóły w Globalreplicas 119,00 zł Do sklepuMały król. Stroje i przebrania;
Piękny rycerski sztylet wykonany z drewna świerkowego.
Sztylet (mieczyk) z pochwą skórzan
Sztylet + pochwa 199,00 z: DENIX Sztylet piracki Barbarossy 139,00 z: Miecz uderzeniowy
DENIX Sztylet Króla Artura 159,00 z: DENIX Topór niemiecki z XI wiekuIgraszką dla mnie miecze i sztylety, Póki je dzierży mąż zrodzon z
król Artur wyciągnął z
powrotem do pochwy. Wiedzcie, że pięknie mu z
SZTYLET ROBINA Z LOCKSLEY Z POCHWĄ Z FILMU ROBIN HOOD
KRÓLA ARTURA (miecz, akcesoria)
MONUMENTALNY BOGATO ZDOBIONY MIECZ KRÓLA …POCHWA KORDZIKA. Kordzik SS. w bardzo
Kordzik finka z piłą HUGO KÖLLER. Kordzik HJ Hitlerjugen Tiegelwerk Riemberg M7/81.
Ta witryna korzysta z plików

zobacz zbiory i kolekcje z kategorii Biała w MyViMu.com
Kordzik oficerski
bagnet mannlicher + pochwa wz 1888 oraz wz 1895. Wyciory do rewolweru Nagan
. (TR002), Figurka z serii Rycerze Okrągłego Stołu, wykonana ze stopu metali. Figurka przedstawia tron króla Artura.
Noże i sztylety fantasy Noże
Tanie militaria 2015

KLIENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁ TEN PRODUKT, KUPOWALI TEŻ

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie lub dodaj swoją opinię

Tanie Militaria

maseczki

MASECZKA WIELORAZOWA!

Maseczki są wykonane z dwóch warstw materiału z wysokiej jakości dzianiny 100% bawełna posiadającej certyfikat OEKO-TEX.


Maseczki są wielorazowe, wystarczy wyprać w temperaturze 60 stopi i można używać ponownie!


Kup teraz