maseczki

MASECZKA WIELORAZOWA!

Maseczki są wykonane z dwóch warstw materiału z wysokiej jakości dzianiny 100% bawełna posiadającej certyfikat OEKO-TEX.

Maseczki są wielorazowe, wystarczy wyprać w temperaturze 60 stopi i można używać ponownie!

Kup teraz
WSPANIAŁA KATANA O NIETYPOWYM OSTRzU
WSPANIAŁA KATANA O NIETYPOWYM OSTRzU

WSPANIAŁA KATANA O NIETYPOWYM OSTRzU

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRzE.WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODzIWU I zAzDROŚCI MINY TWOI


598.8 zł 499,00zł Oszczędzasz 99.8 zł
Rata od 8.08 zł/miesiąc. Sprawdź

Sprawdź jak łatwo możesz zrobić zakupy na raty. Wypełnij krótki formularz i poczekaj na kontakt. Ratę dopasujesz do swoich możliwości.


Produkt ID #312

Pełny Opis


WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRzE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODzIWU I zAzDROŚCI MINY TWOICH zNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESz SPRAWIĆ TAKIM PREzENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

Prezentowany model jest repliką bazującą na wzorach historycznych.

Producent: PŁATNERzE HISzPAŃSCY(JL-021BD4)

Materiał:

OSTRzA: STAL NIERDzEWNA TOLEDAŃSKA
POCHWY: DREWNO

długość 103 cm
waga: 1‚2 kg

Miecz jest bardzo naostrzony.

UWAGA – PRODUKT JEST WYKONYWANY NA SPECJALNE zAMÓWIENIE W HISzPAŃSKIM zAKŁADzIE PŁATNERSKIM (TEN WYJĄTKOWY PRODUKT JEST WYTWORzONY CAŁKOWICIE RĘCzNIE z WYSOKOWĘGLOWEJ STALI TOLEDAŃSKIEJ‚ KTÓRA CENIONA JEST zA BARDzO DOBRĄ JAKOŚĆ).

PONIŻEJ KILKA INTERESUJĄCYCH FAKTÓW HISTORYCzNYCH:

Katana (jap. a‚ Katanaa) – tradycyjny japoński (pochodzący z Korei) miecz o długości głowni powyżej 60 cm‚ jednosiecznej‚ o kształcie lekko wygiętym do góry i zaokrąglonym lub ściętym sztychu. Jelec (jap. a lub a‚ tsubaa) tej broni ma kształt bogato zdobionej tarczki (gardy). Rękojeść (jap. a‚ tsukaa) wykonana jest z wydrążonego drewna lub miedzi‚ z oplotem jedwabnym i elementami dekoracyjnymi.

Historia
Pierwsze miecze tego typu pojawiają się pod nazwą Kara-tachi już około 646 r. n.e. jako wersje rozwojowe importowanych chińskich mieczy ze stali. zbliżone były kształtem‚ lecz nie posiadały jeszcze charakterystycznego zdobnictwa i jelca tarczkowego. Dopiero w okresie Muromachi (1392-1573) pojawia się miecz podobny do tradycyjnego katana‚ zwany uchigatana (w wolnym tłumaczeniu miecz uderzeniowy). Pod koniec tego okresu staje się on ulubioną bronią bojową samurajów. Istnieje jeszcze wiele innych wersji mieczy z tego okresu‚ ale różnice pomiędzy nimi są zazwyczaj kosmetyczne.

W okresie Edo (1603-1868) następuje usystematyzowanie produkcji mieczy. Powstaje szereg praw regulujących sposoby noszenia i używania broni. Powstaje określenie daisho. Wyodrębniają się rodziny płatnerskie specjalizujące się w produkcji katana. To właśnie w tym okresie powstaje większość tradycyjnych nazw.

Różnice między mieczami tachi a katana wynikają przede wszystkim ze sposobu noszenia broni – tachi noszony był na dwóch rapciach ashi ostrą stroną głowni ku dołowi i używany w przypadku stosowania zbroi. Katana – noszona przy normalnym ubraniu‚ a zatem bez rapci‚ przetknięta przez pas (kakuobi) ostrą stroną głowni ku górze. Sposób noszenia wpłynął nie tylko na strój (koshirae) a w szczególności na pochwę saya‚ która w przypadku tachi miała specjalne dodatkowe pierścienie ale także na samo ostrze‚ które przy tachi było zwykle bardziej wygięte.

W pochwie mieczy mniej zamożni posiadali schowki na dodatkowe akcesoria: kozuka‚ kodachi‚ kogai‚ waribashi i umabari. Bardziej zamożni‚ mogący sobie pozwolić na krótszy miecz wakizashi lub sztylet tanto‚ akcesoria te przechowywali przy nich. Krótszy miecz lub sztylet można było nosić zawsze ze sobą‚ a dłuższy zostawiało się w specjalnym miejscu przed wejściem do wnętrza domostwa.

Edykt Haito-rei z 1876 zabronił posiadania broni wszystkim Japończykom‚ z wyjątkiem wojska i policji. Umiejętności władania tą bronią zanikały i przekształciły się w szermierkę sportową (kendo) oraz w szermierkę medytacyjną (iaido). Do 1933 nie wytworzono żadnego tradycyjnego miecza katana. Miecze gunto‚ używane przez wielu japońskich oficerów w czasie II wojny światowej były stylizowane właśnie na katana okresu Edo.

Przed II wojną światową wznowiono naukę szermierki bojowej w Akademii Wojskowej Toyama Ryu. z niej to powstał nurt obecnie stosowanej szermierki bojowej (battodo) a z powiązania z iaijutsu powstało iaido.

Dzisiaj miecze japońskie dzieli się na stare – historyczne – kolekcjonerskie‚ na tworzone obecnie w Japonii zwane nihonto oraz na tworzone z zachowaniem wszelkich restr
Kup teraz – 499,00 zł

Ocena: 5/6 · 1 ocena · Strony: 380ostrzu noża t.1, Miroslav Żamboch,
Odpowiednio umięśniony kark opinała wspaniale nakrochmalona biała
że otrzymuje bardzo trudne i nietypowe zlecenie.Red Osmium Great sword Ciężki miecz o dużym ostrzu stworzony z rzadkiego materiału Red Osmium. SIG Metal Great sword Broń stworzona z mocnego materiału,
O nas; W pracowni – Galeria;
Wspaniała domowa atmosfera,
– szycie nietypowych ubrań: dziecięcych ubranek , kostiumów,
Może japońska katana, o której
Często wspaniale wykonane okazy
Gdy wykonuje sie szable z bulatu to nie robi sie na ostrzu laminatu z
Wspaniała obsada,
Marsjanin jest nietypowym spojrzeniem twórcy na samotność,
Marsjanin opowiada o naukowej wyprawie na Czerwoną Planetę.Wspaniała ozdoba wprowadzająca swojskość w domu.
Opinie o sklepie; Sklep. Wyroby garncarskie.
nietypowy flakonik ,Ostatnia aktualizacja: 2015-01-15 · Posty: 2 · Pierwszy wpis: -06-01
(Noon & Morgan Katana Bootleg) +1
Co do jedynki to taki nietypowy i przyjemny klimat daje,
prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką

jasełka, nietypowa sesja
spidermanem i każdą inną postacią bajkową lub zwierzątkiem o którym
wspaniale się prezentują i na pewno
Podczas gdy" rasowe" modele wspaniale
Nowa cena: 199, 99 pln. Dodaj produkt Maczeta Cold.Katany Cold Steel (10). Ostrzu
Nowa wersja maczety Latin o. Katany
Dzisiaj w Onet.pl: wiadomości z kraju i ze świata; biznes, sport, rozrywka i pogoda. Sprawdź pocztę, bloguj, czatuj i umawiaj się na randki.Powiązane wyszukiwania dla: WSPANIAŁA KATANA O NIETYPO…Podział na stronyPowiązane wyszukiwaniaWięcej informacjiWsparcie 2015

KLIENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁ TEN PRODUKT, KUPOWALI TEŻ

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie lub dodaj swoją opinię

Tanie Militaria

maseczki

MASECZKA WIELORAZOWA!

Maseczki są wykonane z dwóch warstw materiału z wysokiej jakości dzianiny 100% bawełna posiadającej certyfikat OEKO-TEX.


Maseczki są wielorazowe, wystarczy wyprać w temperaturze 60 stopi i można używać ponownie!


Kup teraz