WSPANIAŁY MIECz SAMURAJSKI
WSPANIAŁY MIECz SAMURAJSKI

WSPANIAŁY MIECz SAMURAJSKI

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRzE.WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODzIWU I zAzDROŚCI MINY TWOI


358.8 zł 299,00zł Oszczędzasz 59.8 zł
Rata od 4.84 zł/miesiąc. Sprawdź

Sprawdź jak łatwo możesz zrobić zakupy na raty. Wypełnij krótki formularz i poczekaj na kontakt. Ratę dopasujesz do swoich możliwości.


Produkt ID #309

Pełny Opis


WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRzE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODzIWU I zAzDROŚCI MINY TWOICH zNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESz SPRAWIĆ TAKIM PREzENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

Prezentowany model jest repliką bazującą na wzorach historycznych.

Producent: USA (JL-055B)

Materiał:

OSTRzE: STAL NIERDzEWNA
POCHWA: DREWNO

długość 106 cm
waga: 1‚3 kg

Miecz jest lekko naostrzony.

PONIŻEJ KILKA INTERESUJĄCYCH FAKTÓW HISTORYCzNYCH:

Katana (jap. a‚ Katanaa) – tradycyjny japoński (pochodzący z Korei) miecz o długości głowni powyżej 60 cm‚ jednosiecznej‚ o kształcie lekko wygiętym do góry i zaokrąglonym lub ściętym sztychu. Jelec (jap. a lub a‚ tsubaa) tej broni ma kształt bogato zdobionej tarczki (gardy). Rękojeść (jap. a‚ tsukaa) wykonana jest z wydrążonego drewna lub miedzi‚ z oplotem jedwabnym i elementami dekoracyjnymi.

Historia
Pierwsze miecze tego typu pojawiają się pod nazwą Kara-tachi już około 646 r. n.e. jako wersje rozwojowe importowanych chińskich mieczy ze stali. zbliżone były kształtem‚ lecz nie posiadały jeszcze charakterystycznego zdobnictwa i jelca tarczkowego. Dopiero w okresie Muromachi (1392-1573) pojawia się miecz podobny do tradycyjnego katana‚ zwany uchigatana (w wolnym tłumaczeniu miecz uderzeniowy). Pod koniec tego okresu staje się on ulubioną bronią bojową samurajów. Istnieje jeszcze wiele innych wersji mieczy z tego okresu‚ ale różnice pomiędzy nimi są zazwyczaj kosmetyczne.

W okresie Edo (1603-1868) następuje usystematyzowanie produkcji mieczy. Powstaje szereg praw regulujących sposoby noszenia i używania broni. Powstaje określenie daisho. Wyodrębniają się rodziny płatnerskie specjalizujące się w produkcji katana. To właśnie w tym okresie powstaje większość tradycyjnych nazw.

Różnice między mieczami tachi a katana wynikają przede wszystkim ze sposobu noszenia broni – tachi noszony był na dwóch rapciach ashi ostrą stroną głowni ku dołowi i używany w przypadku stosowania zbroi. Katana – noszona przy normalnym ubraniu‚ a zatem bez rapci‚ przetknięta przez pas (kakuobi) ostrą stroną głowni ku górze. Sposób noszenia wpłynął nie tylko na strój (koshirae) a w szczególności na pochwę saya‚ która w przypadku tachi miała specjalne dodatkowe pierścienie ale także na samo ostrze‚ które przy tachi było zwykle bardziej wygięte.

W pochwie mieczy mniej zamożni posiadali schowki na dodatkowe akcesoria: kozuka‚ kodachi‚ kogai‚ waribashi i umabari. Bardziej zamożni‚ mogący sobie pozwolić na krótszy miecz wakizashi lub sztylet tanto‚ akcesoria te przechowywali przy nich. Krótszy miecz lub sztylet można było nosić zawsze ze sobą‚ a dłuższy zostawiało się w specjalnym miejscu przed wejściem do wnętrza domostwa.

Edykt Haito-rei z 1876 zabronił posiadania broni wszystkim Japończykom‚ z wyjątkiem wojska i policji. Umiejętności władania tą bronią zanikały i przekształciły się w szermierkę sportową (kendo) oraz w szermierkę medytacyjną (iaido). Do 1933 nie wytworzono żadnego tradycyjnego miecza katana. Miecze gunto‚ używane przez wielu japońskich oficerów w czasie II wojny światowej były stylizowane właśnie na katana okresu Edo.

Przed II wojną światową wznowiono naukę szermierki bojowej w Akademii Wojskowej Toyama Ryu. z niej to powstał nurt obecnie stosowanej szermierki bojowej (battodo) a z powiązania z iaijutsu powstało iaido.

Dzisiaj miecze japońskie dzieli się na stare – historyczne – kolekcjonerskie‚ na tworzone obecnie w Japonii zwane nihonto oraz na tworzone z zachowaniem wszelkich restrykcji technologicznych poza granicą Japonii. Prócz tego oferuje się wiele replik i podróbek ze stali nierdzewnej oraz miecze wytwarzane innymi (bardziej zaawansowanymi) technologiami‚ które choć podobnie wyglądają nie są zaliczane do mieczy japońskich. Wytwarzanie nowych mieczy w J
Kup teraz – 299,00 zł

POSZUKIWANA KATANA MIECZ SAMURAJSKI Z FILMU WALKING DEAD sprawdź szczegóły w Globalreplicas
WSPANIAŁY WISIOR Z SYMBOLEM TEMPLARIUSZY …Dekoracyjne Miecze, Szable, Kordziki, Herby
Repliki Mieczy Samurajskich (19) Aparaty Słuchowe (6) Zdrowie,
Wspaniały również na prezent!!Będzie wspaniale. Kalendarz 2016
Etos samurajski
Kiedy samuraj wchodził do czyjegoś domu musiał zostawić swój długi miecz. Każdy dom samurajski miał
Plik Ogniem.i.mieczem.pdf na koncie użytkownika HogoFogo • folder Dzikie Pola • Data dodania: 12 gru 2009Choć "Ogniem i Mieczem" nie było wcale bogatsze i bardziej zaawansowane niż inne
Nowy Wspaniały
Gdzie zaczynają się początki tradycji samurajskiej?
szubienice, benzynę, proch strzelniczy, katany do seppuku, miecze samurajskie i inne bardzo specyficzne narzędzia.
Wszystko idzie więc wspaniale,
Miecz Burz. Niezwyciężony Iron Man. Rozważni i romantyczni:
Wspaniały Buck Howard. Rozważni i romantyczni: klub miłośników Jane Austen. Fatwa. Maryann
WSPANIAŁY PREZENT RZEŹBA KOT DELIKATNOŚCI W KWIATKI (rzeźba i figurka dekoracyjna) 17,00 PLN Zobacz w sklepie . Dekoracyjny
-W końcu miałem taki wspaniały dzień
Głupia dziewczynka lubiła machać samurajskim mieczem – możesz już nie być zdolna walczyć
Nie możesz znaleźć miecze samurajskie oryginalne? Sprawdź dobre ceny w 94 sklepach i wybierz atrakcyjne promocje w Okazje.infoPowiązane wyszukiwania dla: WSPANIAŁY MIECz SAMURAJSKIPodział na stronyPowiązane wyszukiwaniaWięcej informacjiWsparcie 2015
KLIENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁ TEN PRODUKT, KUPOWALI TEŻ

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie lub dodaj swoją opinię

Tanie Militaria

OKAZJE CENOWE!

Do obezwładnienia agresora za pomocą legalnego paralizatora do samoobrony wystarczą nawet 2 sekundy.