Wyjątkowy miecz templariuszy
Wyjątkowy miecz templariuszy

Wyjątkowy miecz templariuszy

WYJĄTKOWY MIECz TEMPLARIUSzY -STAL DAMASCEŃSKA Prezentowany model jest  wiern�


1654.8 zł 1379,00zł Oszczędzasz 275.8 zł
Rata od 24.34 zł/miesiąc. Sprawdź

Sprawdź jak łatwo możesz zrobić zakupy na raty. Wypełnij krótki formularz i poczekaj na kontakt. Ratę dopasujesz do swoich możliwości.


Produkt ID #211

Pełny Opis


WYJĄTKOWY MIECz TEMPLARIUSzY -STAL DAMASCEŃSKA Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału (waga i wymiary jak w oryginale). REPLIKI NASzEJ FIRMY CENIONE SĄ PRzEz NAJWYŻSzEJ KLASY KOLEKCJONERÓW. ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREzENT M.IN. DLA: SzEFA‚ MĘŻA‚ CHŁOPAKA ITP. W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUzYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAz SzEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOzYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ‚ TAKICH JAK : RAMY‚ zAWIESzKI‚ STOJAKI‚ TABLA  itp.
Producent: Płatnerze Hiszpańscy (597)

długość 120 cm
waga: 2‚8 kg Model ten wykonany jest ze stali damasceńskiej. Miecz nie jest naostrzony ani przystosowany do ostrzenia. Cena nie dotyczy prezentowanego na zdjęciach stojaka CIEKAWOSTKA: Konstrukcja miecza zmieniała się wraz ze zmianami‚ jakie zachodziły w konstrukcji zbroi. W początkach XVI w. ciężka zbroja płytowa zastąpiła kolczugę. Doprowadziło to do tego‚ że w miejsce krótkich mieczy wprowadzono długie i ciężkie miecze z powiększoną rękojeścią przystosowaną do trzymania broni oburącz. Wobec narastającej dominacji na plach bitew broni palnej miecz w coraz większym stopniu stawał się bronią cywilną używaną do obrony osobistej i pojedynków. Szczególnie popularny w pojedynkach był rapier wywodzący się z hiszpańskiego espada ropera z XVI w. Później broń przekształciła się w szpadę‚ która jest używana do dzisiaj w walkach szermierczych. Już w XVIII w. moda noszenia miecza ogarnęła całą szlachtę europejską i tych‚ którzy za szlachtę pragnęli uchodzić. Najpowszechniej używany i codziennie noszony ył niewielki‚ lekki miecz do zadawania pchnięć‚ który po raz pierwszy pojawił się we Francji w XVII w. Chociaż wprowadzenie broni palnej miało zmienić sposób prowadzenia działań wojennych w Europie‚ a potem na świecie‚ to zmiana ta nie nastąpiła natychmiast. Miecz pozostał w arsenale wojownika‚ szczególnie wśród konnych rycerzy i w piechocie najemnej. Jednak pod koniec VXII w. technologia broni palnej i taktyka rozwinęły się do tego stopnia‚ że przydatność miecza na polu bitwy zmalała. Mimo to pozostały modne w Europie‚ gdzie używano ich w pojedynkach i jako symbole statusu społecznego ich właścicieli. Wielki skok technologiczny w produkcji broni białej miał miejsce ok. 900 r. i był związany z pojawieniem się na Bliskim Wschodzie stali damasceńskiej. Nazwa stali wywodzi się od syryjskiego miasta Damaszek lub od arabskiego słowa damas‚ oznaczającego wodnisty‚ które może nawiązać do połyskliwości wykonanej z niej głowni. Podobnie jak w przypadku ognia greckiego technologia stali i użyte materiały są nadal przedmiotem sporów. Jednak produkt końcowy był najprawdopodobniej rezultatem użycia specjalnego stopu i okrytego tajemnicą procesu odkuwania‚ które w sumie pozwoliły uzyskać głownię spełniającą dwa najważniejsze kryteria skutecznej i niezawodnej broni – twardości (niezbędnej do zachowania wyjątkowej ostrości ostrza) oraz elastyczności zapobiegającej złamaniu głowni przy uderzeniu w broń przeciwnika.

MIECz NIGDY NIE JEST zABÓJCĄ.

TO JEST NARzĘDzIE W RĘCE zABÓJCY

SenekaKup teraz – 1379,00 zł

wyjątkowego wydarzenia które odbyło się w jednej z najpiękniejszych
mieczem papieży, ale też czasem ich
napisał regułę dla templariuszy,
Aube Templariusze; Cieba; CDT Aube; Rada
Chaource plac zabaw dla Chaource Biblioteka Chaource grobu inn nienazwanych domki Chaource Ode powierzchnia …
którzy kojarzą wyłącznie templariuszy,
wyjątkowo uważny
co prowadzi do szukania sobie męża między przystojniakami w mundurach i z mieczami
2015-09-29 ·
"Pan Samochodzik i templariusze","Niesamowity dwór", Siedmioróg, Wrocław 2014 *Pan Samochodzik to najbardziej rozpoznaw

lecz i w tym wypadku byłyby to sytuacje wyjątkowe.
Templariusze – protoplaści masonerii? Miecz na ołtarzu.Siedmioro wyjątkowo inteligentnych dzieci w wieku od dziewięciu do piętnastu lat rywalizuje z czteroosobową drużyną dorosłych,
Magiczny Miecz Ninja . Yôtôden .
Templariusze: Miłość i krew . Arn The Knight Templar . Ten sam dzień .
wyjątkowy, bo pod wizerunkiem
Przyjaciele w poszukiwaniu środków antykoncepcyjnych trafiają do wyjątkowo nieprzyjemnej okolicy
Miecz Prawdy: Millennium:
Templariusze: Milosc .. …Bela prezentuje się naprawdę wyjątkowo.
pojedynki walki na miecze.
Templariusz grany jest przez Jamesa Purefoya
Ta gwiazdka będzie jednak bardzo wyjątkowa! Nie
Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości
Altitude online Zaginiony skarb templariuszy 3
Tanie militaria 2015

KLIENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁ TEN PRODUKT, KUPOWALI TEŻ

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie lub dodaj swoją opinię

Tanie Militaria

OKAZJE CENOWE!

Do obezwładnienia agresora za pomocą legalnego paralizatora do samoobrony wystarczą nawet 2 sekundy.