ZESTAW 3 KATAN
ZESTAW 3 KATAN

ZESTAW 3 KATAN

WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRzE.WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODzIWU I zAzDROŚCI MINY TWOI


358.8 zł 299,00zł Oszczędzasz 59.8 zł
Rata od 4.84 zł/miesiąc. Sprawdź

Sprawdź jak łatwo możesz zrobić zakupy na raty. Wypełnij krótki formularz i poczekaj na kontakt. Ratę dopasujesz do swoich możliwości.


Produkt ID #311

Pełny Opis


WYOBRAŹ SOBIE JAK TA PIĘKNA REPLIKA UDEKORUJE TWOJE WNĘTRzE.

WYOBRAŹ SOBIE PEŁNE PODzIWU I zAzDROŚCI MINY TWOICH zNAJOMYCH.

WYOBRAŹ SOBIE JAKĄ RADOŚĆ MOŻESz SPRAWIĆ TAKIM PREzENTEM OBDAROWANEJ OSOBIE.

Prezentowany model jest repliką bazującą na wzorach historycznych.

Producent: USA (JS-697)

Materiał:

OSTRzA: STAL NIERDzEWNA
POCHWY: DREWNO

Katana:

długość 100 cm
waga: 0‚8 kg

Wakizashi:
długość 79 cm
waga: 0‚6 kg

Tanto:
długość 54 cm
waga: 0‚4 kg

Miecze są lekko naostrzone.

PONIŻEJ KILKA INTERESUJĄCYCH FAKTÓW HISTORYCzNYCH:

Katana (jap. a‚ Katanaa) – tradycyjny japoński (pochodzący z Korei) miecz o długości głowni powyżej 60 cm‚ jednosiecznej‚ o kształcie lekko wygiętym do góry i zaokrąglonym lub ściętym sztychu. Jelec (jap. a lub a‚ tsubaa) tej broni ma kształt bogato zdobionej tarczki (gardy). Rękojeść (jap. a‚ tsukaa) wykonana jest z wydrążonego drewna lub miedzi‚ z oplotem jedwabnym i elementami dekoracyjnymi.

Historia
Pierwsze miecze tego typu pojawiają się pod nazwą Kara-tachi już około 646 r. n.e. jako wersje rozwojowe importowanych chińskich mieczy ze stali. zbliżone były kształtem‚ lecz nie posiadały jeszcze charakterystycznego zdobnictwa i jelca tarczkowego. Dopiero w okresie Muromachi (1392-1573) pojawia się miecz podobny do tradycyjnego katana‚ zwany uchigatana (w wolnym tłumaczeniu miecz uderzeniowy). Pod koniec tego okresu staje się on ulubioną bronią bojową samurajów. Istnieje jeszcze wiele innych wersji mieczy z tego okresu‚ ale różnice pomiędzy nimi są zazwyczaj kosmetyczne.

W okresie Edo (1603-1868) następuje usystematyzowanie produkcji mieczy. Powstaje szereg praw regulujących sposoby noszenia i używania broni. Powstaje określenie daisho. Wyodrębniają się rodziny płatnerskie specjalizujące się w produkcji katana. To właśnie w tym okresie powstaje większość tradycyjnych nazw.

Różnice między mieczami tachi a katana wynikają przede wszystkim ze sposobu noszenia broni – tachi noszony był na dwóch rapciach ashi ostrą stroną głowni ku dołowi i używany w przypadku stosowania zbroi. Katana – noszona przy normalnym ubraniu‚ a zatem bez rapci‚ przetknięta przez pas (kakuobi) ostrą stroną głowni ku górze. Sposób noszenia wpłynął nie tylko na strój (koshirae) a w szczególności na pochwę saya‚ która w przypadku tachi miała specjalne dodatkowe pierścienie ale także na samo ostrze‚ które przy tachi było zwykle bardziej wygięte.

W pochwie mieczy mniej zamożni posiadali schowki na dodatkowe akcesoria: kozuka‚ kodachi‚ kogai‚ waribashi i umabari. Bardziej zamożni‚ mogący sobie pozwolić na krótszy miecz wakizashi lub sztylet tanto‚ akcesoria te przechowywali przy nich. Krótszy miecz lub sztylet można było nosić zawsze ze sobą‚ a dłuższy zostawiało się w specjalnym miejscu przed wejściem do wnętrza domostwa.

Edykt Haito-rei z 1876 zabronił posiadania broni wszystkim Japończykom‚ z wyjątkiem wojska i policji. Umiejętności władania tą bronią zanikały i przekształciły się w szermierkę sportową (kendo) oraz w szermierkę medytacyjną (iaido). Do 1933 nie wytworzono żadnego tradycyjnego miecza katana. Miecze gunto‚ używane przez wielu japońskich oficerów w czasie II wojny światowej były stylizowane właśnie na katana okresu Edo.

Przed II wojną światową wznowiono naukę szermierki bojowej w Akademii Wojskowej Toyama Ryu. z niej to powstał nurt obecnie stosowanej szermierki bojowej (battodo) a z powiązania z iaijutsu powstało iaido.

Dzisiaj miecze japońskie dzieli się na stare – historyczne – kolekcjonerskie‚ na tworzone obecnie w Japonii zwane nihonto oraz na tworzone z zachowaniem wszelkich restrykcji technologicznych poza granicą Japonii. Prócz tego oferuje się wiele replik i podróbek ze stali nierdzewnej oraz miecze wytwarzane innymi (bardziej zaawansowanymi) t
Kup teraz – 299,00 zł

Przewlekły katar i kaszel u dzieci – alergia czy pasożyt?
wt., 22/09/2015 – 12:27 – (xx.3.xx.46
Pomysł
Sprzedam Wózek dziecięcy JANE Rider -zestaw 4
Zestaw do płukania nosa (Jala Neti)
3. W celu zapobiegania i wspomagania leczenia dolegliwości związanych z katarem siennym,
Katar 2006 – zestaw 4 monet : 22,00 ZŁ Kenia 1995-2009 – zestaw 5 monet : 22,00 ZŁ Kolumbia – zestaw 5 monet : 30,00 ZŁ Korea Północna 2002 – zestaw 3 monet:Nazwa: DERMEDIC HYDRAIN Zestaw krem nawilżąjący o dogłębnym działaniu + płyn micelarny Opakowanie: 50 g + 200 ml Wskazania: Dermokosmetyki Dermedic z serii
Zestaw 3. nr oferty: 050784 Sprzedawca: Farbotka. 0 ocen 0%. ocen pozytywnych
Dostępność: 3 szt; Czas realizacji: 4d; Do końca: 0 dni; Koszty dostawyStrona: 3 – katar. Kupuj leki i kosmetyki wygodnie. Skorzystaj z szerokiej oferty. Zamów produkt do domu lub odbierz w aptece bez dodatkowych kosztów. Allecco
Sprawdź naszą ofertę! RESPIMER NETIFLOW ZESTAW DO PLUKANIA NOSA I ZATOK IRYGATOR + 6 SASZETEK – Katar. Bezpieczne i wygodne zakupy w aptece …Katar. Prep. donosowe ; Prep. doustne; Preparaty różne. Pozostałe; Prep. rozpuszczalne; Prep. w tabletkach;
> Leki bez recepty > KLORANE* Zestaw PAPIRUS (3 …Zestawy – Apteka Internetowa Nowa Farmacja. Sprzedajemy wysyłkowo leki bez recepty, dermokosmetyki,
a do najpowszechniej występujących należy katar sienny.Katar. Znaleziono: 76 Produktów na stronie: 1 2 3 4. Paragrippe stany grypowe. Cena:
Sinus Rinse zestaw do płukania zatok i śluzówki nosa
Cena: Tanie militaria 2015
KLIENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁ TEN PRODUKT, KUPOWALI TEŻ

Zobacz jakie opinie mają użytkownicy o produkcie lub dodaj swoją opinię

Tanie Militaria

OKAZJE CENOWE!

Do obezwładnienia agresora za pomocą legalnego paralizatora do samoobrony wystarczą nawet 2 sekundy.